Posoda za kruh od tw

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. okt 2006 20:52

Točno tako limonca. Ko je posoda za kruh oprana, jo tudi jaz vedno splaknem s kisom in nato z vročo vodo, do suhega obrišem in pustim še kako uro, da se posuši. V mojih 15 letih, odkar jo imam, mi ni kruh še nikoli splesnil. Jo pa operem vsak mesec 1x generalno, vsak dan pa iztresem drobtinice in s čisto suho krpo pobrišem. Če pa se slučajno zgodi, da kakšen dan nobeden ne uporabi to posodo, pa kruhu v njej vsak večer "rečem" lahko noč. To pomeni, da pokrov samo odprem in nazaj zaprem, da dobi kruh svež zrak. Preverjeno učinkuje. Kyara

aneris  

član od: 13.4.2004

sporočila: 70

22. okt 2006 23:19

Nova posoda TW je super, jo imam že 3 mesece. Malo draga, sama sem jo dobila za darilo, ko še ni bila v prodaji. Noč

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

23. okt 2006 3:17

Kyara je napisal/a:
Če pa se slučajno zgodi, da kakšen dan nobeden ne uporabi to posodo, pa kruhu v njej vsak večer "rečem" lahko noč. To pomeni, da pokrov samo odprem in nazaj zaprem, da dobi kruh svež zrak. Preverjeno učinkuje. Kyara
No vidiš- si prijazna do kruhka, zato ti ne plesni Lep dan in veliko se smejte

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

23. okt 2006 10:11

Jaz si pa ogledujem, vakumsko posodo za kruh, od našega podjetja iz Metlike "STATUS", njihova spletna stran je www.status.si. Jo katera že ima. tanja tominec

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. okt 2006 10:46

Te zadeve ne, imamo pa celo vrsto drugih Stausovih izdelkov. Nismo pa se odločili zanjo, ker jo je treba imeti v štromu. Loni Makaroni

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

23. okt 2006 12:28

Pri nas kruh splesni samo kadar nas ni doma in ni nikogar, ki bi odprl posodo vsak dan. Pa ne kompliciramo z drobtinicami, pa novim in starim kruhom ali s pranjem posode. Velikokrat nov kruh kar dodamo k staremu. Drobtinic ne stresam ven, razen, ko se jih več nabere. Če slučajno začne kaj plesneti, posodo spraznim, pomijem z detergentom in obrišem do suhega ter dam spet kruh vanjo. Posode imam že veliko let, najprej rumene, nato modro in sem zelo zadovoljna z njimi. Včasih smo dali notri kocko sladkorja, pa smo videli, da ni razlike. Ko za praznike spečem potice, jih takoj ohlajene narežem in vse zložim v posode, tako zdržijo tudi cel teden. Prijazen dan zvezdica55

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. okt 2006 13:06

Tudi sama sem lastnica TW posode za kruh, tiste modre. Kruh mi v njej še nikoli ni splesnel. Res pa je, da več kot dva dni ni nikoli notri. Pomijem jo 1 x tedensko, vmes pa samo drobtine ven stresem. lp Julija

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

28. okt 2006 13:20

Glede plesnenja bi še enkrat poudarila, da ima ta posoda "zračni filter" na spodnjem delu pokrova, zato kruh "diha" tudi, ko je posoda "zaprta" - to pomeni, tudi ko pokrov ni dvignjen. Temu se reče "condens control". Lep sončen dan še naprej vsem! JAMONI

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

28. okt 2006 18:47

Že precej let imamo pri hiši posodo za kruh ,in nikoli ni nič notri splesnilo,itak jo vsak dan gdo odkrije in ven zeme kruh, tako da ga prezrači. Zanima pa me nekaj druzga,in lepo prosim če katera ve kje bi se dalo nabavit štirioglato posodo za torto,tako z pokrovom ,kot je okrogla od twali pa vsaj nekaj sličnega. lep ozdrav val

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

28. okt 2006 22:00

Pri TW. Mere: 30 x 27,7 cm, višina 14,3 cm. Svetlo modre barve. Dodatna opcija: ročaj za prenašanje. Oboje je novost! Imejte se ....lepo! JAMONI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti